Nový web? Poradíme vám


Možná si už delší dobu říkáte, že by pro vaše podnikání byla webová stránka přínosem, zákazníci by zde snadno našli všechny důležité informace, prohlédli si vaše produkty, mohli vás kontaktovat. Jenže z všech těch pojmů ohledně webů, reklam, sociálních sítí máte hlavu jako balón? V tomto článku se vám pokusím vše jednoduše a stručně vysvětlit. Co je podle mě ideální web? Přehledný, ale se všemi důležitými informacemi, responzivní, uživatelsky přívětivý, ale také snadno ovladatelný pro majitele.

Jednoduchost je základ

Samozřejmě je obecně známo, že čím je web složitější a obsahuje víc textu, tím těžší je pro zákazníka se v něm orientovat a udržet pozornost. Takový návštěvník často rychle odchází ke konkurenci. Proto jsou naše šablony navrženy tak, aby byly jednoduché a přehledné. Zároveň jsou v nich komponenty, které zákazníkovi řeknou přesně to, co potřebuje. Bohužel se už méně mluví o přehlednosti pro majitele. Často web nemá žádnou administraci a pokud ano, tak je nepřehledná, složitá a člověk se v ní bez znalostí IT nevyzná. Co z toho, že má spoustu funkcí, když je člověk nenajde nebo nebude umět použít.

V naší administraci jsme na to šli jinak. Vybrali jsme ty nejčastější úkony, které vlastník webu používá a zabalili je do jednoduchého a přehledného balení, sami si tak budete moct měnit základní texty, obrázky, vkládat novinky a podobně. Sami uvidíte, že v přehledném rozhraní získáte skvělé nástroje pro svůj web.

Vše o webové doméně

Doména. Co to vlastně znamená? Když v prohlížeči napíšete například seznam.cz, google.cz, mapy.cz, facebook.cz, tak slovo před .cz je název domény. Tedy název vašeho webu. Název musí být vždy unikátní. Pokud ještě žádnou doménu nemáte, je potřeba vždy nejprve ověřit, zda je doména volná: Vyzkoušet doménu. Pokud ne, musíte hledat jiný název. Druhou částí je potom koncovka .cz, .com, .eu, .pl a další, můžete si v podstatě zvolit libovolnou koncovku, ale pro český trh je vždy nejlepší volit koncovku .cz.
Jak doménu získat? V Česku je spousta registrátorů domén, doporučujeme například Active24.cz. Ovšem pro upřesnění, ve výsledku všichni registrují vaši doménu u hlavního českého registrátora domén, což je nic.cz. Ano název zní trošku zvláštně, ale opravdu se takto jmenuje. Doména se registruje vždy na 12 měsíců a cena se určuje podle koncovky, .cz stojí cca 180 Kč/rok, .com cca 250 Kč/rok. S registrací vám samozřejmě rádi pomůžeme, ale jde pouze o to najít volný název a poté u registrátora vyplnit všechny potřebné informace. Poté nám jenom předáte heslo, které k doméně obdržíte a my ji nasměrujeme na naše servery.

K čemu je hosting?

Určitě jste už slyšeli také slovo hosting, ale možná nevíte, co to je a proč za to máte platit. Aby web mohl navštívit kdokoliv v České republice, na světě a to 24 hodin denně, tak nestačí, aby byl web umístěn například na vašem počítači, ale musí být uložen někde, kde k němu budou mít přístup všichni. Na speciálním počítači neboli serveru. Tam se vytvoří speciální „prostor,“ kam se nahraje obsah webu (kódy, obrázky, texty atd.) a tento prostor se nastaví tak, aby k němu byl přístup z celého internetu. No a tím jsem velice jednoduše popsal hosting. Platí se tedy jak za prostor na serveru, tak za jeho provoz, který je nepřetržitý. U nás je hosting již v ceně balíčku.

Vlastní firemní e-mail

Firemní email je často opomíjená věc, ale ukazuje se, že má na zákazníky velký vliv. Lidé raději kontaktují dodavatele, který používá firemní email, než například @gmail.com, @seznam.cz a podobně. Největší úspěch má potom email, který nese vaše jméno i web, tedy například: kobylak@k-webs.cz. Celkově vypadá adresa mnohem profesionálněji. Mít svůj firemní email znamená, vytvořit si vlastní emailový server nebo si takovou službu zaplatit od nějaké firmy. U nás máte opět tuto službu v ceně balíčku. Navíc si můžete nechat zřídit až 5 emailových schránek pro více členů vašeho podnikání a to vše v jedné ceně.

Responzivita - co to je?

Na závěr samotný web a pojem responzivita. Co to vlastně je? Responzivita znamená, že váš web je schopen se nejen správně, ale i uživatelsky přivětivě zobrazit na všech mobilních zařízeních, tabletech a počítačích. V dnešní době je obrovské množství návštěv webů právě z mobilního telefonu. Pokud se web na mobilu zobrazuje škaredě, uživatelé okamžitě odcházejí. Všechny naše šablony jsou samozřejmě responzivní.

HTTPS - Potřebuji to?

Často opakované spojení je také bezpečnost webové stránky a HTTPS, ale co to vůbec znamená? Když zadáte do prohlížeče jakoukoliv webovou stránku, tak se před její začátek automaticky přidá http://, což je název protokolu a ten je vždy daný. Pokud se ale zobrazí https://, znamená to, že web vlastní SSL certifikát. Tento certifikát umožňuje šifrování celého webu, díky tomu probíhá celý provoz vašeho webu šifrovaně, takže nikdo nemůže při přenosu dat nic upravit, odposlouchávat a krást citlivá data uživatelů. Navíc Google Chrome oznámil, že začne penalizovat stránky, které toto šifrování nemají. Jak tedy šifrování zařídit? Je potřeba zažádat o certifikát, což vždy stojí peníze a má pouze omezenou platnost, poté jej správně nakonfigurovat na web. Nebo si stačí nechat udělat web u nás, protože vše zařídíme za vás a navíc je vše v rámci balíčku. Takže neplatíte žádné další poplatky za certifikáty a neřešíte obnovu platnosti.

Není smlouva jako smlouva

Smlouva a závazky. Téměř vždy, když podepíšete smlouvu, se upíšete k měsíčnímu programu a odstoupení od smlouvy je skoro nemožné, nebo musíte doplatit částku do konce období a podobné praktiky. Moc dobře víme, že se někdy projekt nevydaří a je potřeba ho ukončit. U nás jednoduše stačí, když nezaplatíte fakturu za poslední období a web se sám 4 dny po splatnosti uzavře. Na webu bude poté hláška, že web je mimo provoz a po 3 měsících bude odstraněn. Vše máte samozřejmě uvedeno v krátké a jasné smlouvě.

Jak vidíte snažíme se pokrýt vaše potřeby od A do Z. Všechno jsme zabalili do jednoho skvělého balíčku.
Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si tu nejlepší šablonu pro vás.


Napište nám

Rádi zodpovíme všechny vaše otázky


Kontakt

Tomáš Kobylák - K-WEBS
IČO: 04785762